Eesti meistrivõistluste finaalseeria neljanda kohtumise Pärnu Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu vahel võitis 3:2 (25:20, 20:25, 27:25, 15:25, 15:11) kodusaalis mänginud Pärnu, kes krooniti ühtlasi Eesti meistriks. Seeria võitis Pärnu mängudega 4:0.

Võitjate resultatiivseim oli terve seeria Pärnut vedanud brasiillane Chizoba Neves Atu, kelle arvele kogunes täna 26 punkti (+12), Taavet Leppik lisas 12 (+2) ja Toms Švans 10 (+6) punkti. Pärnu vastuvõtt oli 59%, rünnak 43%, blokiga saadi 10 ja servga 8 punkti (vigu kogunes servil 14). Bigbanki edukaimana tõi Mart Naaber 21 punkti (+17), sealhulgas 7 blokki. 15 punkti (+1) panustas Hindrek Pulk, Samuel Walker lisas 12 punkti (+7). Tartu vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokiga saadi 11 ja serviga 9 punkti (eksiti 12 pallingul).

Pärnu peatreener Avo Keel sõnas, et hooaja väga raske alguse tõttu on see tiitel eriline. “See tiitel jääb raudselt meelde ja tähendab rohkem kui mõni teine. Meie hooaja algus oli raske, saime neljast mängust kolm kaotust. Edasi tuli kuuest mängust neli kaotust. Siis läksid nö lambid põlema, et nii ei saa ja midagi peab ette võtma. Mingist hetkest hooaja teises pooles me aga sisuliselt enam ei kaotanudki ja asi hakkas ülespoole minema. Teine asi, mis selle hooaja eriliseks teeb on, et kui ma siin aasta alguses rääkisin ja ka uskusin, et meie võimalus eduks on sellises sarjas, kus võitja selgub ühe mänguga, siis hooaja lõpus oli risti vastupidi. Enne poolfinaale raba ääres kraavis kobrast passides (Keel on kirglik jahimees-toim) hakkasin mõtlema, et nüüd on meil seeriat mängida kasulikum, tunnetasin, et meeskond on sellises konditsioonis. Ma ei tea, kas seda on varem olnudki, kus ma keeran oma arusaamised 180 kraadi teistpidi ja selle me tõestasime ära ka, võitsime ju seeriad alates veerandfinaalist,” rääkis Keel hooajale tagasi vaadates.

Pärnu meeskonna üks liidreid, sidemängija Martti Keel tõi välja Pärnu spordihalli kogunenud enam kui 1200 pealtvaataja toe. “Tänane mäng oli minu silmis taas üsna halb meie poolt ja minu esitus samuti. Meil oli väga raske, viies geim on alati paras loterii ja õnneks tuli seekord meile see võit. Kodupublik oli selja taga ja see tugi sai täna ehk määravaks,” sõnas Keel. “Iga mäng on omaette ärev, võime ju mõelda, et meil on tagataskus veel varuks mänge, aga muidugi soovisime selle seeria kodus lõpetada. Seega ärevust oli küll.” Ka noorem Keel tõi välja meeskonna muutumise hooaja jooksul. “Alustasime hästi kehvasti, kuigi hooaja alguses oli kohe näha, et meil on väga head kujud siia sattunud. Oli vaja see meeskond mängima saada, meil oli probleeme sellega, et ei osatud trennis tööd teha, kui see muutus, läks mängupilt kohe paremaks. Muidugi on see tiitel seda magusam, et meil oli hooaja jooksul probleeme ja et viimased kaks kohtumist lõppesid meie kasuks tulemusega 3:2,” lisas Keel.

Pärnu nurgaründaja Taavet Leppik lisas: “Uuuh! Mängust ei tulegi midagi praegu meelde, ainult see, et olen Eesti meister! Kedagi siit meeskonnast välja tuua ei saa, kogu see punt on oma rolli mänginud ja kõik see pusle kokku selle tiitli tõi. Me olime ikkagi rohkem näljased või tahtsime rohkem.”

 

Tartu meeskonna peatreener Andrei Ojamets ütles, et meeskonna võitlusega saab ta täna rahul olla. “Kokkuvõttes oli Pärnul ehk nälg suurem, nad tahtsid kätte maksta Credit24 Meistriliiga poolfinaalis saadud kaotuse eest. Meie poolt olid kaks esimest mängu ebakindlad ja tuimad, kaks viimast olid juba mängu moodi. Pärast sellist mängu nagu täna võime vähemalt sirge seljaga koju minna ja võime inimestele silma vaadata. Pärnu pidi pingutama ülikõvasti, et saada seda karikat. Selge see, et meiegi soovisime seda karikat, aga nemad tahtsid rohkem,” kommenteeris Ojamets ja võrdles Tartu ja Pärnu mõõduvõtte “Pisuhännaga”. “Kord on Vestmann all ja Piibeleht peal, siis jälle vastupidi. Ka nemad on meie käest “kitleid” saanud ja kätte maksnud ja siis jälle vastupidi. Sport on selline. Minu jaoks näitab see ka Eesti võrkpalli seisu – kõik karikad läksid ju eri klubidele, see näitab sisemist konkurentsi,” lisas Ojamets.

Bigbanki nurgaründaja Stefan Kaibald tõdes, et meeskond tegi, mis suutis. “Usun, et keegi meist põdema ei jää – kõik, mis meil oli anda, jätsime me siia väljakule, lihtsalt sellest ei piisanud. Viiendas geimis oleks võinud mõned paremad otsused teha. Täna oli Walker hoos ja ründas kõrge protsendiga, oleks ehk pidanud teda rohkem “toitma”, Hindrek oli lõpus väsinud,” kommenteeris Kaibald, kes täna oli üks emotsionaalsemaid mehi platsil. “Püüan midagi anda, kui mängu tulen. Täna püüdsin emotsiooni tuua, sest seda oli avageimis vähevõitu,” lisas 11 pukti toonud mängija.

 

Mängu käik:
Pärnu algkoosseis: Martti Keel, Chizoba Neves Atu, Taavet Leppik, Illiaa Kovalov, Tamar Nassar, Toms Švans ja libero Silver Maar.

Tartu algkoosseis: Dmytro Shlomin, Hindrek Pulk, Samuel Walker, Jan Helenius, Mart Naaber, Meelis Kivisild ja libero Rait Rikberg.

Pärnu alustas kodupubliku trummide saatel Kovalovi rünnakust ette 7:3 ja kiirelt kätte võidetud ed suudeti hoida. Chizoba punkti järel juhiti juba 15:9. Chizoba järjekordse rünnaku järel juhtisid Avo Keele hoolealused juba 19:13 ja Andrei Ojamets kasutas mõtlemisaega. Geimi lõpus kadus ligi 10 minutiks Pärnu saalist valgus, ent pärast sunnitud pausi jätkus kohtumine ikka kodumeeskonna taktikepi järgi – geim Pärnule 25:20.

Teist geimi alustas paremini Tartu, minnes ette 5:2, mis sundis Avo Keelt mõtlemisajale. Kivisilla hanituse järel juhtis Bigbank esimeseks tehniliseks vaheajaks 8:5. Kolme-neljapunktiline edu püsis, teiseks tehniliseks pausiks olid külalised peal 16:12. Švansi rünnak läks pikaks, vahe suurenes sellest juba 18:13-le ning maruvihane Keel võttis taas aja maha. Tartu poolel on Heleniuse asemel platsil Stefan Kaibald. Geim Tartule 25:20 ja seis 1:1.

Kolmandaks geimiks vahetas Keel platsile Atvars Ozolinsi ja võttis ebakindlalt tegutsenud Kovalovi puhkama. Chizoba kahe ässpallingu järel pääses Pärnu meeskond juhtima 7:6, ent Walker seadis kohe jalule viigi. Jätkus tasavägine võitlus, Leppiku rünnak ja Nassari serviäss andsid kodumeeskonnale teiseks tehniliseks vaheajaks 16:14 eduseisu, ent õige pea oli taas tablool viik – 16:16. Punkt-punktis mindi geimi lõpuosani, kuni matši seni pikima pallivahetuse võitis Pärnu, käristades vahe kolmele silmale – 21:18. Kaibaldi äss tõi Tartu veel punkti kaugusele – 23:22, ent Leppiku rünnaku järel sai Pärnu esimese geimpalli seisul 24:22. Selle luhtas Pulk ja järgmisena seadis Walker viigi jalule – 24:24. Chizoba tõi Pärnule teise geimpalli seisul 25:24, ent taas punkt Pulgalt – 25:25. Walkeri rünnak läks seejärel auti ja Pärnu sai kolmanda geimpalli, mis realiseeriti Švansi poolt – geim Pärnule 27:25 ja Pärnu oli geimivõidu kaugusel tiitlist.

Neljas geim algas taas tasavägiselt, esimeseks tehniliseks pausiks oli 8:7 ees Pärnu. Geimi keskel haaras Tartu 13:9 edu, mille järel lõeptas väga pika pallivahetuse Naabri rünnak – 14:9. Platsile on tulnud ka Siim Ennemuist ja Kovalov oli samuti tagasi. Leppikule pandi blokk ette ning seejärel läks Leppiku rünnak pikaks – Tartu suurendas edu juba 19:13-le. Neljas geim Tarule 25:15 ja sarnaselt eelmisele mängule läks võitja selgitamiseks tarvis viiendat vaatust.

Naabri rünnak ja blokk Chizobale andsid Tartule viienda geimi alguses 4:2 edu, ent õige pea oli seis 4:4. Pärnul platsil tagasi Ozolins. Švansi võimsa bloki ja Pulga autirünnaku järel vahetati pooli Pärnu 8:6 eduseisul. Tartu võitles välja 8:8 viigi ja läks Chizoba eksimusest omakorda ette 9:8. Ozolins viigistas 9:9 ja taas jätkus punkt-punkti mäng. Pika ja võitlusliku pallivahetuse lõpetas Chizoba rünnak – 11:10 pääses ette Pärnu. Kaibald viigistas 11:11, taas viis Chizoba Pärnu ette 12:11. Veel ebakõlad Tartu poolel ja Pärnu haaras kahepunktilise edu 13:11, time-out. Naaber ründas auti ja matšpall Pärnule seisul 14:11. Selle realiseeris Ozolins, lüües ässa – 15:11 ja mäng Pärnule 3:2.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria tulemused:

10.04 19:00 Bigbank Tartu – Pärnu VK 1:3 (25:27, 25:19, 15:25, 20:25)

13.04 18:00 Pärnu VK – Bigbank Tartu 3:1 (25:22, 25:16, 22:25, 25:16)

18.04 19.00 Bigbank Tartu – Pärnu VK 3:2 (23:25, 15:25, 25:18, 25:23, 15:13)

21.04 17.00 Pärnu VK – Bigbank Tartu 3:2 (25:20, 20:25, 27:25, 15:25, 15:11)

 

ERR-i videolugu

Pärnu Postimehe pildigalerii

BACK TO TOP